пʼятниця, 13 січня 2023 р.

Визначення структури волосся та початкового кольору. Підготовка Первинне фарбування. Вторинне фарбування.


За допомогою барвників другої групи, або хімічних барвників, досягають повної (кардинальної) зміни кольору волосся на тривалий час.

 На відміну від барвників першої групи, хімічні барвники можуть освітлювати волосся на 3-4 тони, освітлювати волосся й одночасно фарбувати його у бажаний колір, робити колір волосся світлішим або темнішим від натурального.

 Хімічні барвники складаються з двох компонентів: фарбуючого препарату й окисника. Під час операції фарбування здійснюється окиснення пігменту волосся, його перетворення у безбарвну речовину з одночасною активізацією штучного пігменту фарбуючого засобу й отриманням нового кольору. Взаємодія барвника волосся відбувається у такій послідовності: під дією лужних компонентів фарбуючого засобу розкриваються луски волосся, барвник проникає всередину, окисник освітлює натуральний пігмент і проявляє штучні пігменти барвника, молекули якого в процесі реакції значно збільшуються і заповнюють порожнини волосся.

Хімічні барвники застосовують для надання таких перукарських послуг: — фарбування в новий колір; — фарбування «тон у тон»; — тонування освітленого волосся; — відновлення відтінку; — фарбування відрослих коренів; — фарбування сивого волосся; — кольорового мелірування — фарбування окремих пасом. Безумовними перевагами хімічних барвників є їх висока стійкість проти дії зовнішніх чинників, впливу води, сонця, повітря, можливість отримання нових насичених кольорів та нюансів, зафарбовування й тонування сивого волосся.

Препарати для фарбування виготовляють кремоподібними або у вигляді густої рідини; вони комплектуються готовими до застосування окисниками. Останнє покоління хімічних барвників високотехнологічне, забезпечує стійкий результат і водночас максимально зберігає структуру волосся.

До складу кремоподібної фарби вводять речовини, які забезпечують оптимальне зчеплення елементів фарби зі структурою волосся, оптичні речовини для надання волоссю блиску. Окисники пропонуються у вигляді стабілізуючих препаратів, які регулюють рівномірне виділення кисню протягом усього часу взаємодії барвника з волоссям, забезпечують насиченість кольору та рівномірність покриття барвником. Останнім часом щодо барвників волосся застосовуються терміни «перманентні» та «напівперманентні».

            Перманентні барвники можуть надавати волоссю необмеженої кількості відтінків і повністю зафарбовувати сивину. Для цих барвників характерне застосування окисників 3, 6, 9 та 12% концентрації залежно від стану волосся та бажаного результату процесу фарбування. Напівперманентні барвники надають волоссю природного відтінку, але мають нетривалу дію, швидко вимиваються. Напівперманентні барвники: — затоновують сивину; — сприяють посиленню кольору волосся; — надають волоссю блиску та сяяння. Барвники змішують з окисником 1- та 3% концентрації.

 Для здорового волосся, яке фарбується тон у тон, час витримки . на всій довжині пасма — 10 хв, на кінцях — ще ЗО хв.

Якщо волосся фарбують в інші тони, час витримки на кінчиках — 15-20 хв, потім на коренях ще 10-25 хв.

Процес первинного фарбування далі відбувається за загаль­ною послідовністю. У разі, якщо клієнта не задовольняє отрима­ний колір, категорично не рекомендується викопувати в той же день фарбування вдруге. Повторний процес слід здійснити хоча б за тиждень, коли волосся поновить натуральний жировий про­шарок.

Недолік можна обережно виправити тонувальними препарата­ми, блонд миттям тощо.

Повторне фарбування.

Барвник у цьому випадку наносять тіль­ки на відрослу частину волосся. Барвник вибирають такого ж тону, як і в попередньому фарбуванні, або змінюють його, фарбуючи ко­рені в колір, який гармонує з попереднім.

 Процес фарбування слід проводити за такою схемою:

ü підготувати препарат для фарбування;

ü волоса розподілити на зони, наприклад, коротке — горизон­
тальним проділом від вуха до вуха через маківку;

ü пензликом нанести барвник по обидва боки від проділу;

 

ü відділити пасмо верхньопотиличної зони на 1 см нижче від
проділу, нанести препарат на корені;

ü наступні проділи відділити паралельно першому, нанести
препарат на корені, пасма розмістити на тім'я;

ü волосся нижньопотиличної зони розподілити вертикальними
проділами, щоб верхні пасма не спадали, не заважали в роботі;

ü після обробки волосся потилиці пасма перекласти назад;

ü волосся тім'яної та скроневих зон обробити препаратом, руха­
ючись від центрального вертикального проділу в напрямку до скронь;

ü коли колір волосся зрівняється, фарбу емульгують на всю
довжину, витримуючи 5 хв. Цією процедурою освіжають, «оживлю­
ють» колір на кінчиках волосся;

ü фарбування закінчити в установленому порядку.











 


Немає коментарів:

Дописати коментар