пʼятниця, 13 січня 2023 р.

Усунення дефектів. Укладання волосся. Підбір засобу для укладання.


                                Як карамелізовані вишенька і торт, як часточка цедри і сауер коктейль — так хороша стрижка і укладка. Вона доповнює, завершує, гармонізує. Майстри Frisor впевнені: хороша стрижка — тільки 80% успіху, інші 20 залежать від обраного стайлінгу і додання стрижці потрібної форми. Перші косметичні засоби для чоловіків, які використовувалися як укладальні, були виявлені ще на зразках волосся давньоєгипетських мумій. Речовини складалися, в основному, зі смол і жирів рослинного або тваринного походження.



Ближче до XIX – XX виробництво засобів для укладання чоловічого волосся стало все більше нагадувати той вид, в якому воно розвинене зараз. З’явилися помади й віск на основі бджолиного воску або вазеліну. Пізніше виробництво прийшло до гелів, мусів і лаків. Сьогодні, в епоху культивації культури чоловічого грумінгу і стайлінгу, складно уявити собі завершену чоловічу стрижку без відповідної укладки. Щоб вибрати правильну, укладку, що підійде саме вам, потрібно розуміти, якого результату ви хочете добитися, яка у вас структура волосся. Укладка – це просто, швидко і на весь день. Потрібно просто виробити в собі звичку.

Якщо хочете жорстко закріпити певну форму стрижки – вам потрібен віск, якщо додати об’єм і легкий блиск, який протримається цілий день — паста або помада, якщо потрібно надати зачісці блиск, форму і пружність — гель, якщо об’єм і повна відсутність блиску – вам потрібна глина . Майстри Frisor знають про чоловічу косметику для укладання все. З легкістю рекомендують що, навіщо і як використовувати.

ПОМАДА

Перші помади з’явилися на початку XX століття, не маючи ще такої популярності, яка прийшла до них з розвитком культури рок-н-ролу 50-х років. Але вже тоді цей засіб для укладки вважався найкращим для створення «стильного безладу» і укладання складних стрижок на кшталт Помпадур або подовженого Андерката. Помади для чоловічого волосся існують двох видів: на основі вазеліну (аналог вазеліну) і на водній основі. Перші — оригінального виробництва, такими вони стартували у виробництві. Гарні для укладання зачосом назад і складних елементів укладання стрижки. Другі — легші, простіше змиваються, залишають менше блиску. Якщо у вас рідке або тонке волосся, від помади варто відмовитися, віддати перевагу воску або глині. Нанесіть трохи засобу на руки, розітріть, додайте стрижці ту форму, яку хочете бачити.

Нанесите немного средства на руки, разотрите, придайте стрижке ту форму, которую хотите видеть.

«Якщо у вас стрижка Андеркат, рекомендую укладати виключно помадою. Наприклад – бренду Suavecito. Вона легка за текстурою, дає сильну фіксацію, що не робить волосся липкими. Укладання не займатиме у вас багато часу, вирішуйте змінити образ!», – рекомендує майстер Сергій Боженко.

ВІСК

Перше і найважливіше, що варто запам’ятати про віск як укладальний засіб — це «гуру» сильної фіксації. Вазелінова основа ідеально підходить для стрижок Флеттоп або Британка, також — для фіксації ірокезу. Історія цієї косметики для чоловіків почалася ще за часів Стародавнього Єгипту, коли фараони і вельможі використовували натуральний віск для фіксації форми стрижки та уникнення попадання в волосся комах, піску і бруду. Згадати навіть старі картини кінематографу – всі чоловічі стрижки відрізнялися особливою «архітектурною» формою, з ефектом мокрого волосся. Так, це все був віск. Сама по собі речовинуа — складна хімічна сполука, що не розчиняється у воді. Вона досить довго тримається на волоссі, змивається виключно шампунем. Сучасне виробництво тішить наявністю воску як з глянцевим ефектом, так і з матуючим. Глянцевий віск — класика, яка навряд чи коли-небудь перестане бути актуальною. Відмінність від помади — більш сильна фіксація і натуральний блиск. Матуючі ж укладальні засоби хороші для створення особливої жорсткості стрижки, надають силу і потрібну форму.


Правило ідентичне: нанесіть невелику кількість воску на руки, розітріть, створіть образ. Якщо у вас жирне по типу волосся, віск стане ідеальним стайлінговим засобом для щоденного використання. Завдяки відсутності масел в складі, він буде злегка підсушувати волосся, зберігаючи його об’єм протягом довгого часу.

ПАСТИ

Паста — мабуть, найбільш універсальний засіб з усіх укладальних, яким віддає перевагу Frisor. За структурою нагадує щільний крем, надає хороший обсяг без виділення окремих пасом як, наприклад, віск або помада. Пасти не надають блиск, не склеюють пасма, надають фіксацію на весь день. Виробники, яким Frisor віддає перевагу, використовують у складах своїх укладальних засобах натуральні масла, які живлять і насичують волосся.

Головні переваги паст — простота укладання, хороша фіксація і збереження форми протягом усього дня.

Дмитро Верховецький рекомендує: «Укладання — важливий завершальний етап будь-якої стрижки, я завжди дуже скрупульозно до цього ставлюся. З паст мені подобається матова Dapper Dan. Вона не склеює волосся, приємна за текстурою, з нею легко робити будь-яку форму за пару хвилин. Зручна, якщо у вас немає багато часу на укладку».


БРІОЛІН

Ще один «старожила» стайлінгу для чоловічого грумінгу. Він же брилліантин, він же брільянтін вперше побачив світло в середині XIX в культурі афроамериканського перукарського мистецтва. З його допомогою легко було впоратися з укладанням неслухняного жорсткого кучерявого волосся цього населення. Тоді, правда, це був просто засіб, що максимально нагадує за структурою бриолін сучасного вигляду. Як такий він з’явився завдяки французькому перукарю, який дав косметиці назву «брілліантіном» (від фр. «Brilliant»). Пізніше, ближче до років ХХ століття, культура Елвіса, Джонні Кеша і Марлона Брандо привела бриолин до тієї популярності, яку він мав десятиліттями і надалі — до елементу класики. Головною відмінністю від сучасних паст, глин, гелів, пінок і т.д є переважна концентрація жирів і масел в складі, що надає волоссю особливий блиск і гладкість. Основа сучасного засобу для укладання більшості виробників — мінеральне масло (ланолін) або віск, які і дають відповідний результат.


Укладання бріоліном — справа більш тонка, ніж пастою або помадою. Тут варто враховувати напрямок волосся в зачісці, форму і «архітектурність» самої стрижки. Наносити краще на вологе волосся, потім — завершувати укладку феном.

«З усіх бріолінів, якими я користувався, мені сподобається Cock Grease. Він не ускладнює, дає хорошу фіксацію, що не склеює. До того ж, приємний карамельний аромат. Я рекомендую його», — говорить майстер Олександр Доманський.


ГЕЛІ

Гель — одне з перших засобів для укладань, яке застосовували як для стайлінгу жіночих зачісок, так і для чоловічих. Близько двох тисяч років тому, у вигляді жиру, смоли і навіть тваринного посліду, зароджувалася культура укладання волосся в будь-яку форму. Головна відмінність гелю від інших стайлінгових чоловічих засобів — яскраво виражений ефект блиску і «мокрого» волосся. З його допомогою можна робити легендарний «їжачок» і чіткі хвилі на кучерявих локонах. Пам’ятайте, скільки десятків років такі укладання були в моді?

Головне правило стайлінгу за допомогою гелю – сухе волосся. Якщо ви нанесете його на вологі пасма, він просто склеїть, форма повністю втратить об’єм.

ГЛИНА

Стайлінг, по консистенції схожий з дуже твердою пастою. Відмінність від інших укладань – повна відсутність блиску на волоссі після нанесення. Основа може бути на голубій глині, яка хороша для укладання жирного волосся. Вона багата алюмінієм, кальцієм, кремнієм і залізом, які живлять кінчики волосся, насичують вітамінами. Біла глина зволожує, зелена — злегка сушить шкіру, зупиняючи виділення шкірного жиру. Сіра — склеює посічені кінці, чорна — покращуючи ріст волосся, лікує цибулини, насичує мінералами.

Ненесіть невелику кількість глини на руки, розітріть, додайте зачісці потрібну форму.


ПУДРА

Як порятунок. Як вирішення проблеми жирного волосся в важливий незапланований вечір. Як повернення обсягу зачіски. Вона відмінно справляється з укладанням і стайлінгом тонкого волосся або навпаки важких. Пудра робить їх більш слухняними і об’ємними, усуває легку «жирність» волосся, повертає свіжість.

Використовувати цей засіб для стайлінгу варто виключно «одноосібно», не закріплюючи укладку лаком або пастою.

Відмінність пудри від інших засобів стайлінгу – універсальність і доречність у будь-який ситуації. Якщо, наприклад, взимку після зняття шапки зачіска втратила форму, її легко можна виправити за допомогою пудри.


ЛАК

Помиляєтеся, якщо все ще впевнені в тому, що лак для волосся — суто жіночий засіб для укладань, яке застосовувати в чоловічому грумінгу — надзвичайне. Майстри Frisor використовують лак, щоб надати формі зачіски більший об’єм, завершити укладку, зафіксувати потрібну форму в вітряну погоду. Головне правило — вибрати правильну фіксацію. Якщо у вас тонке волосся, вам буде досить легкого ступеня фіксації, якщо густі і жорсткі — потрібен максимальний.

Все складається і тримається на деталях. Кожна дрібниця має свою вагу і грає свою роль. Завершеності. Очікуваний результат. Хороша стрижка — тільки частина правильного чоловічого образу. Підсумок підводить укладання. Воно повинно стати вашою звичкою, як своєчасно стригти бороду, голитися або вибирати краватку під сорочку.




 Укладання волосся феном за методом - бомбаж


Метод «бомбаж». Укладання волосся методом «бомбаж» заснована на підніманні прикореневого волосся і його фіксації висушуванням за допомогою однойменної пласкої щітки. Прийом укладання волосся визначають відповідно напрямку волосся в зачісці та працюють в наведеній нижче послідовності.

Вимитий волосся підсушують під климазони або видаляють надлишок вологи рушником. На волосся рівномірно наносять засіб для укладання волосся, приділяючи особливу увагу кореням. Ретельна обробка коренів волосся фіксуючим засобом забезпечує більшу об'ємність зачіски.

Волос розчісують. Для зручності волосяний покрив розподіляють на зони. Пасма під час робіт піднімаючи під кут до поверхні голови, щоб обеспечи доступ нагрітий повітря до корен і вага пасма волосся.

Починати укладання феном можна з будь-якої зони, - на вибір впливає форма майбутньої зачіски або манера роботи перукаря.

Пасма весочно-бокових зон укладають в напрямку від особи до маківки, тім'яної зони - від маківки до обличчя.











11 коментарів:

  1. Действительно очень много косметических средств для качественной укладки и стайлинга, сама предпочитаю если используется именно паста для волос, но это по желанию

    ВідповістиВидалити
  2. 1.Мус і пінку для волосся використовують?
    А)для фіксації
    Б)для придання об'єму
    В)для еластичності
    Г)взагалі цим вже не користуються
    2.Гель для волосся використовується?
    А)для моделювання
    Б)для фіксації
    В)для об'єму
    3.Чим відрізняється паста для волосся від віску?
    А)паста для об'єму, а віск еластичності
    Б)паста містить воду, а віск спірт
    В)паста містить воду, а віск не містить

    ВідповістиВидалити
  3. 1.Чим відрізняється паста для волосся від віску?
    а)паста для об'єму, а віск еластичності
    б)паста містить воду, а віск спірт
    в)паста містить воду, а віск не містить

    2.Перед використанням віска для волосся потрібно його....
    а)розігріти на паровій бані
    б)поставити на 5-10 хвилин в тепле місце
    в)невелику кількість потрібно розтерти і розігріти між долонями

    3.Гель для волосся використовується ?
    а)для моделювання
    б)для фіксації
    в)для об'єму

    ВідповістиВидалити
  4. 1)Якщо у вас стрижка Андеркат, рекомендую укладати виключно
    а)помада
    б)гель
    в)лак
    2)Головне правило стайлінгу за допомогою гелю його на носять на?
    а)сухе
    б)мокре
    в)вологе
    3)Якщо хочете жорстко закріпити певну форму стрижки – вам потрібен?
    а)віск
    б)лак
    в)помадка
    АНДРОЩУК АНАСТАСІЯ

    ВідповістиВидалити
  5. 1.З якої зони можна починати укладання феном волосся ?
    а) будь якої
    б)з скроневих
    в)з потиличної
    2.Який засіб варто використовувати одоноосібно?
    а)лак
    б)глина
    в) пудра
    3.На яке волосся повинно на носити гель ?
    а) повністю сухе
    б) вологе
    в) будь яке

    ВідповістиВидалити
  6. Усенко Ірина
    1.З якої зони можна починати укладання феном волосся ?
    а) будь якої
    б)з скроневих
    в)з потиличної
    2.Головне правило стайлінгу за допомогою гелю його на носять на?
    а)сухе
    б)мокре
    в)вологе
    3.Гель для волосся використовується ?
    а)для моделювання
    б)для фіксації
    в)для об'єму

    ВідповістиВидалити
  7. 3. Якщо хочете жорстко закріпити певну форму стрижки – вам потрібен?
    А) Віск
    Б) Лак
    В) Помадка
    2. Для чого використовують мус і пінку для волосся?
    А) Для фіксації
    Б) Для еластичності
    В) Для прийняття об'єму
    Г) Взагалі не використовують
    3. На яке волосся треба наносити гель?
    А) Сухе
    Б) Будь-яке
    В) Вологе

    ВідповістиВидалити
  8. Меліщук Анна
    1. Коли з'явилися перші помади?
    а) на початку 20 ст.;
    б) в кінці 20 ст.;
    в) в 19 ст.
    2. Що таке паста?
    а)простота укладання, хороша фіксація і збереження форми протягом усього дня.
    б) мабуть, найбільш універсальний засіб з усіх укладальних, яким віддає перевагу Frisor.
    в)важливий завершальний етап будь-якої стрижки, я завжди дуже скрупульозно до цього ставлюся. З паст мені подобається матова Dapper Dan.
    3. Що робить чорна глина?
    а) зволожує;
    б) злегка сушить шкіру;
    в) покращує ріст волосся.

    ВідповістиВидалити
  9. 1. «Наприклад, взимку після зняття шапки зачіска втратила форму»чим можна легко виправити?
    а)за допомогою пудки
    б)за допомогою лаку
    в)за допомогою воску
    г)за допомогою пасти
    2. Якщо хочете жорстко закріпити певну форму стрижки – вам потрібне …..?
    а) гель
    б)віск
    в)помада
    г)пудра
    3………. — одне з перших засобів для укладань, яке застосовували як для стайлінгу жіночих зачісок, так і для чоловічих
    а)помада
    б)пудра
    в)віск
    г)гель

    ВідповістиВидалити
  10. Слівчук Лідія
    1.Мус і пінка для волосся використовують?
    А)для еластичності
    Б)для фіксації
    В)не користуються цим
    2.Гель для волосся використовується?
    А)для об'єму
    Б)для моделювання
    В)для фіксації
    3.На яке волосся повинно на носити гель?
    А)сухе
    Б)мокре
    В)вологе

    ВідповістиВидалити
  11. Де були виявлені перші косметичні засоби для чоловіків які використовувалися як укладальні ?
    А) на царях
    Б) на конячій гриві
    Б) на зразках волосся давньоєвропейських мумій

    Закріпити певну форму стрижки потрібно ?
    А ) гель
    Б)віск
    В) лак

    Починати укладку феном можна:
    А) потиличної зони
    Б) маківки
    В) з будь - якої

    ВідповістиВидалити