Напевно, кожна шатенка, брюнетка і руда один раз замислювалася про те, щоб стати ефектною білявкою. Ті, хто наважується на такий експеримент, отримують несподіваний результат: замість попелястого блонда локони стають кольору соломи. Жовтизна на волоссі може з'явитися після фарбування або проступити потім. Якщо таке станеться, не потрібно засмучуватися, адже є чимало способів і засобів, які допоможуть справитися з цією проблемою. Прибирати жовтизну можна вдома з допомогою масок, професійних засобів або піти в салон і там провести процедуру тонування.
Причини жовтизни
Солом'яний відтінок волосся стає бідою майже кожної блондинки. Чому він з'являється? Причини можуть бути наступні:
- неякісна фарба;
- порушення технології;
- непрофесіоналізм майстра;
- мелірування на фарбоване волосся;
- жорстка вода;
- поганий догляд за фарбованим волоссям;
- сильний природний пігмент.
Неякісні дешеві фарби часто не справляються із завданням і не замінюють повністю
природний пігмент, з-за чого з'являється солом'яний відтінок. Але іноді буває рідний пігмент настільки стійкий, що з ним не може впоратися дорога фарба від перевіреного бренду. Стійкість вашого пігменту, на жаль, вдасться перевірити тільки досвідченим шляхом. Мелировать волосся або проводити повне фарбування потрібно тільки у перевіреного майстра. Його непрофесіоналізм може все зіпсувати. Жовтизна з'явиться, якщо недотримати чи перетримати барвник. Брюнеткам і шатенкам освітлення потрібно проводити в кілька етапів, поступово заміщаючи пігмент. Якщо поквапитися, то волосся стануть кольору соломи. Тому рекомендується не висвітлюватися будинку фарбами з мас-маркету, а робити процедуру в салоні.
Мінеральні солі, в надлишку містяться у воді, також вимивають пігмент та роблять волосся жовтуватими. Щоб цього уникнути, потрібно робити домашні маски, користуватися тонуючими бальзамами і шампунями. Чим частіше ви будете їх застосовувати, тим довше збережеться приємний платиновий відтінок.
Особливість тонування від жовтизни волосся
Щоб позбавлятися від неприємного відтінку, стилісти пропонують регулярно проводити тонування в салоні. Вибір тоніка залежить від:
- інтенсивності жовтизни;
- кількості сивого волосся;
- стану волосся;
- кольоротипу;
- виду використовуваної фарби.
Якщо дівчина відноситься до теплого кольоротипу, то майстер може запропонувати їй не прибрати жовтизну, а навпаки, зробити її більш інтенсивною, приємного відтінку. Можна затонувати локони в бежеві, карамельні, кавові, пісочні, мідні, горіхові відтінки. Щоб приховати сивину, актуально провести мелірування, але і воно з часом може пожовтіти. Щоб прибрати жовтизну, рекомендується робити пілінги, змивку, застосовувати спеціальні бальзами для сивого волосся. Якщо ці засоби не допомагають, нейтралізувати неприємний колір вдасться з допомогою полуперманентной фарби. Підходять безаміачні розчини, які містять тільки окислювач.
Переваги і недоліки тонування
Тонік менше пошкоджує волосся, ніж фарба, тому цю процедуру дозволяється робити часто. Він не проникає в структуру волосся і не пошкоджує його. Палітра кольорів дуже різноманітна: є можливість спробувати самі несподівані відтінки: від теплих до металевих. Після тонування колір волосся стає більш яскравим, насиченим, з'являється блиск. Такі локони виглядають здоровими і доглянутими. Головна перевага тонування – в засобі є нейтралізатор, який прибирає жовтизну.
Такий колір не буде триматися довго, і після кожного миття солом'яний відтінок стає все більш помітним. Таким чином, тонік не псує волосся, але і не зберігається на них протягом довгого часу. Ще тонік не може додатково висвітлити пасма: він лише змінює відтінок, але не посилює блонд. Якщо є сивина, її потрібно спеціально зафарбовувати, тому що тільки з допомогою тонуючого засоби її прибрати не вдасться.
Чим затонувати жовтизну волосся
Навіть якщо освітлення пройшло вдало і солом'яний відтінок не з'явився, тонування рекомендують проводити. Спеціальний склад покращує стан кожної пасма, закриває лусочки волосся. Після такої процедури вони стають гладкими, слухняними. Склад лягає на локони тонкою плівкою, завдяки чому довше зберігається колір після фарбування. Не знаєте, чим затонувати жовтизну волосся після освітлення? Це можна зробити за допомогою:
- засобів для шампуню;
- тоніка-фарби;
- бальзаму,
- мусса;
- лосьйону;
- маски;
- спрею.
Тонування фарбою не відрізняється від звичайного фарбування. Засіб потрібно розподілити по всій довжині волосся, а через 30-40 хвилин змити. Фарбувати таким чином можна і вдома, але краще зробити цю процедуру в салоні. Такий склад прибере жовтизну, зробить волосся блискучим і більш міцними.
Шампуні, бальзами, лосьйони і муси підходять для домашнього догляду. Ними можна користуватися регулярно. Вони відновлюють структуру волосся, є нешкідливими і делікатними засобами. При їх правильному використанні жовтизна не з'явиться протягом довгого часу. Якщо сильно концентрований засіб, воно може перетворити блонд з жовтуватим відтінком в блакитний колір. Якщо ви не знаєте, як затонувати солом'яний колір волосся після освітлення, то не ставте експерименти. Краще звернутися до перевіреного майстра. Така процедура буде коштувати дорожче, але і зовнішній вигляд вас точно порадує.
Як правильно вибрати колір
Щоб результат вам сподобався, потрібно вибирати тонік, близький по відтінку до кольору волосся. З його допомогою вдасться змінити забарвлення на один-два тони, але не більше. Відтіночний шампунь і тонік бажано підбирати під свій кольоротип. Для дівчат з фарфоровим відтінком шкіри типу «зима» підійдуть засоби, які надають сріблястий відтінок. На таких продуктах значиться напис «Silver». Є шампуні, які нейтралізують рудий відтінок і більше підходять дівчатам зі смаглявою шкірою (кольоротип «осінь», «літо»).
Види тонування
Популярна перукарня процедура буває трьох видів:
- інтенсивна;
- щадна;
- легка.
Яким тоніком можна прибрати жовтизну з волосся, залежить від їх стану. Якщо солом'яний відтінок не кидається в очі, можна використовувати щадні засоби. Підійде бальзам для мелірованого волосся від жовтизни або інші засоби, у складі яких крім барвників є вітамінні комплекси і поживні речовини. Якщо неприємний колір одразу став помітним або проявляється після кожного миття голови, то краще провести інтенсивне тонування.
Щоб прибрати занадто помітний солом'яний відтінок, можна зробити інтенсивне тонування. У складах коштів для його проведення знаходиться дуже активний барвний пігмент. Він не перепалює волосся, як звичайна фарба, і не має такого сильного запаху, але добре справляється зі своїм завданням. Після такої процедури волосся стають м'якими і шовковистим. Ефект після інтенсивного тонування збережеться протягом двох тижнів. Потім пігмент почне змиватися. Щоб знову виглядати бездоганно, таку процедуру потрібно буде повторити.
Щадне
Таке тонування проводять не тільки в естетичних, але і в лікувальних цілях. До складу мусів, шампунів і порошків входять вітамінні комплекси, які відновлюють структуру волосся і покращують їх стан. Ефект від такого тонування зберігається максимум на місяць. Його рекомендується робити відразу після фарбування в якості додаткового догляду.
Легке
Це найменш ефективний вид тонування волосся з усіх існуючих. У засобах для його проведення є неінтенсивний барвний пігмент та мінімальний вміст поживних речовин. Воно тільки може прибрати незначну жовтизну, яка почне знову проявлятися вже через пару тижнів. Змиваються склади для легкого тонування вже після першого разу.
Правила догляду
Після будь-якого фарбування догляд за волоссям потрібно поліпшити. Рекомендується використовувати тільки рідкісні гребені, ніколи не розчісувати мокре волосся і максимально відмовитися від плойок, фенів і прасок.
Щоб не пошкодити структуру локонів, не потрібно заплітати тугі коси і перетягувати їх гумками. Для збереження кольору треба обов'язково купувати засоби для забарвлених і пошкоджених волосся. Після миття рекомендується використовувати ополіскувачі та бальзами, двічі в тиждень робити живильні маски. Можна і потрібно користуватися народними засобами: біла глина, реп'яхову олію, мед, настій трав – все це допоможе залишатися фарбованого волосся красивими і здоровими.
Протипоказання до процедури
Тонування волосся від жовтизни вважається нешкідливою естетичної процедурою, але і вона має протипоказання. Тонувати не варто сильно пошкоджені, ослаблені локони. Якщо кінчики посічені волосся сильно пережжены, не проводите фарбування, а лікувальні процедури. Краще відростити свій колір і на час відмовитися від ідеї стати блондинкою. Не можна робити тонування протягом місяця після хімічної або біозавивки. Не рекомендують проводити її під час лактації та вагітності. В цей період змінюється гормональний фон і фарба, якою ви користуєтесь з року в рік, може дати несподіваний відтінок. Заборонено робити тонування при бронхіальній астмі, сильної алергії і будь-яких захворюваннях дихальних шляхів. Але якщо жовтизна занадто помітна, можна спробувати позбутися народними методами: трав'яними настоями, масками з медом, кефіром або ревенем.
Домашні засоби для тонування волосся
Виробники косметики пропонують десятки засобів для позбавлення від жовтизни волосся. Але багато дівчат віддають перевагу модних новинок перевірені народні засоби. З дешевих продуктів роблять ефективні і абсолютно безпечні уходовые кошти. Прибрати жовтизну в домашніх умовах можна за допомогою:
- кефірної маски;
- маски з ревенем;
- медової маски;
- розчину оцту;
- цибульного відвару.
Якщо тоніки і муси викликають у вас алергію, спробуйте народні засоби. Вони не менш ефективні, ніж дорогі косметичні продукти
Маска з ревенем
Речовини, що містяться в корені ревеню, не тільки освітлення, але ще й покращують структуру волосся. Для приготування цього засобу візьміть подрібніть в блендері корінь ревеню, додайте 0,5 л білого сухого вина і поставте на водяну баню. Знімати треба тоді, коли випарується половина рідини. Суміш потрібно процідити через дрібне сито. Маску треба втерти в шкіру голови, сховати волосся під поліетилен і залишити на годину.
Кефірна маска
Кисломолочні продукти допоможуть прибрати незначну жовтизну. Підігрійте 50 мл кефіру і додайте в нього стільки ж соку лимона, дві столові ложки горілки, збите куряче яйце і трохи шампуню. Маску наносять по всій довжині волосся на дві години. Щоб вона працювала більш ефективно, волосся потрібно закрити поліетиленом і рушником.
Мед від жовтизни волосся
Прибрати солом'яний відтінок допоможе мед. Його наносять на волосся на кілька годин по всій довжині. Він не тільки освітлює, але ще живить, регулює вироблення шкірного сала, повертає блиск.
Немає коментарів:
Дописати коментар